DAR ZAMANDA PRATİK, GENİŞ ZAMANDA GÖSTERİŞLİ YEMEKLER...

BEYAZ FIRIN

Ataşehir – İstanbul


Kısaca adı; Çilekli milföyünü almadan önünden basıp geçemeyeceğimiz yer :) Limonlu cheesecakei de süperdir ama artık ben daha süperini yapıyorum :P hoş onlar da üretimi bıraktılar, demek ki benden korkmuşlar. :D

YOL TARİFİBYSTEAK

Sarıyer – İstanbul


İstinye parka yakın kenar sokaklardan birinde, kuytu köşede bir yer ama içeri girdiğiniz vakit müşteri ve yemek kalitesini hemen farkedebiliyorsunuz, hamburgerlerinden PARİS i denemeden çıkmayın derim. ;)

YOL TARİFİCEMİL USTA

Maltepe – İstanbul


Karadenizliyim diye demiyorum ama; Trabzonun meşhur akçaabat köfteleri her gün tırlarla ve uçakla İstanbula geliyor ve damaklarımızı şenlendiriyor, Buna fındıklı baklavası da dahil. ;)

YOL TARİFİCEVİZ AĞACI

Kadıköy – İstanbul


İş çıkışı ya da Pazar günleri arkadaşlarınızla oturup yemek yiyebileceğiniz ya da tatlı ve çayla sohbet edebileceğiniz güzel bir yer, café/restaurant tarzi olması her kesimi cezbediyor.

YOL TARİFİÇANAK

Acıbadem – İstanbul


Porsiyonları biraz az ama; gerçekten lezzetli yemekler yapıyorlar.

YOL TARİFİÇÖMLEK

Maltepe – İstanbul


Bi Cumartesi günü Sahilden giderken keşfettik burayı, bi de ne görelim Cumartesi açıkbüfe kahvaltı var, hemen oturduk. Sevgilim lezzet seçen biri olduğundan serpme kahvaltılara gelemiyor :) istediği peynir zeytin gelmezse hoşlaşmıyor :) Bu yüzden biz de açık büfeleri tercih ediyoruz.

YOL TARİFİDÖNERCİ ALİ USTA

Maltepe – İstanbul


Tam bi gurme olan Sevgilimle yıllardır gittiğimiz mükemmel bir lezzet. Bu zamana kadar döner yedim diyorsanız bi de burayı deneyin derim. ;) (MEYDAN-İKEA- da da şubesi mevcuttur.)

YOL TARİFİFASULİ

Sirkeci – İstanbul


Kurufasulye pilavla sevilir ama; buradakini tek başına da yersiniz,yersiniz yersiniiiizzz :) biz bayılıyoruz.

YOL TARİFİHİDİVKASRI

Beykoz – İstanbul


Beltur tesislerinden olan bu tarihi köşkte açıkbüfe kahvaltı yapmaya bayılıyoruz. Hele kahvaltı sonrası o yeşillikleri gezmek ve boğaza bakmak oldukça keyifli. Cumartesi-Pazar açıkbüfe var. Gidin derim. :)

YOL TARİFİTATLICI HAFIZ MUSTAFA

Eminönü – İstanbul


1864'den beri hizmet veren yüzyıllık tatlıları tatmanın keyfini umarım turistlerden önce alırsınız. :) Biz buraya uğramadan karşıdan dönmüyoruz. :)

YOL TARİFİMALTA KÖŞKÜ

Beşiktaş- İstanbul


Sevgilimle evlilik yıldönümümüzde burayı tercih etmiş ve hiç pişman olmamıştık, Boğaza biraz yukardan bakmak ve bunu tarih kokan bir köşkte gerçekleştirmek istiyorsanız işte sizin yeriniz burası bence :) Tek derdimiz yemek değildi di mi. :)

YOL TARİFİNUR ABLA

Ümraniye – İstanbul


Gerçekten Karadeniz kokan yemekleriyle orjinal lezzetler yapan bir mekan ayrıca Kuymağına bayılacaksınız. ;)

YOL TARİFİPELİTİSTANBUL

Kartal – İstanbul


İşte size İstanbul un en (p) elit pastanelerinin başında gelen yeri takdim ediyorum :) Bi insan verdiği paraya bi tek burada acımıyor :) çünkü; ürün kalitesiyle bunu hakettiklerini görüyorsunuz. Café&Restaurant tarzi olan bu yer sahilde deniz manzarası eşliğinde bişiyler atıştırmak ya da çay içmek için birebir. ;)

YOL TARİFİVAKKO-ÇİKOLATA

Bağdat caddesi – İstanbul


Portakallı çikolatası sevgilimin en sevdiği şekerleme türü ve ben ne zaman ona sürpriz yapmak istesem ilk aklıma gelen burası oluyor. ;)

YOL TARİFİ

Verdiğimiz Mekanlar Deneyimlenmiş ve Tavsiye Amaçlı Yayınlanmış Mekanlardır. Kesinlikle REKLAM DEĞİLDİR.